یکصد سال تلاش=مدیریت هوشمند هویت ایرانیان

 

 

 
کل کاربران : 286169
کاربران امروز : 55
بازدید امروز : 86
کاربران دیروز : 163
بازدید دیروز : 199
کاربران آنلاین : 17

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
به مناسبت فرا رسیدن روز ملی ثبت احوال نشست خبری مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی با حضور اصحاب خبر استان برگزار شد.      

مجتبی فاطمی صبح چهارشنبه در این نشست خبری اعلام کرد: در هشت ماهه سال ۹۷ تعداد واقعه ازدواج در خراسان‌جنوبی چهار هزار و ۶۳۶ واقعه بوده که این آمار در مدت مشابه سال قبل چهار هزار و ۸2۶ واقعه بوده که کاهش ۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان‌جنوبی در سال ۹۲ به ازای ۱۰۰۰هزار زن بالای ۱۰ سال که ازدواج نکرده بودند، ۱۰۲ خانم متأهل شدند، بیان کرد: در سال  نیز۹۶ به ازای ۱۰۰۰هزار زن بالای ۱۰ سال که ازدواج نکرده بودند، ۸۱ خانم متأهل شدند.
فاطمی ادامه داد: میانگین سنی ازدواج در بین آقایان در خراسان جنوبی ۲۷ سال و در بین بانوان ۲۲ سال است.
وی افزود: از بین چهار هزار و ۶۳۶ واقعه ازدواج ثبت شده در خراسان جنوبی در هشت ماهه نخست سال سه هزار و ۵۰  واقعه  شهری و هزار و ۵۸۶ واقعه روستایی بوده است.
مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر گفت: میزان ازدواج دختران کم سال و در حدود ۱۰ تا ۱۳ سال در خراسان‌جنوبی بسیار پایین است و نمی‌توان به آن به عنوان یک آسیب اجتماعی نگاه کرد.
ثبت ۸۸۳ واقعه طلاق در هشت ماهه
فاطمی با اشاره به اینکه در بحث میزان واقعه طلاق، خراسان جنوبی رتبه ۲۸ کشور را دارد که نشان از کاهش این آسیب در خراسان‌جنوبی نسبت به برخی از استان‌ها است، بیان کرد: در هشت ماهه سال ۹۷ تعداد ۸۸۳ واقعه طلاق در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: طبق آمار سال ۹۶ در خراسان جنوبی به ازای هر ۱۰۰۰ زن متأهل در خراسان جنوبی ۵.۸ طلاق زن طلاق گرفته اند.
مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در هشت ماهه  سال جاری تعداد ۱۱ هزار و ۴۹۱ واقعه ولادت به ثبت رسیده که از این تعداد پنج هزار و ۸۷۳ واقعه ولادت مربوطه به پسران و پنج هزار و ۶۱۸ واقعه مربوط به دختران بوده است.
فاطمی با اشاره به اینکه در مدت مشابه سال قبل ۱۲ هزار و ۲۴۶ واقعه ولادت به ثبت رسیده که مقایسه آمار هشت ماهه امسال با این آمار نشان از کاهش ۶ درصد ولادت در خراسان جنوبی است، بیان کرد: این آمارها نشان از کاهش تمایل خانواده‌های خراسان‌جنوبی به فرزندآوری است.
وی ادامه داد: بیشترین میزان  تولد نوزاد را در بین مادران در سن ۲۵ تا ۲۹ سال با سه هزار و ۳۱۱ واقعه ولادت و بعد در بین مادران ۳۰ تا ۳۴ سال با سه هزار و ۳۶ واقعه ولادت به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی افزود: همچنین در هشت ماهه سال ۹۷ ثبت دو هزار و ۵۴۲ مورد واقعه فوت را داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴ درصد افزایش داشته است.
فاطمی اظهار کرد: بیشترین فراوانی نام‌ها در خراسان‌جنوبی در بین پسران ابوالفضل، امیرحسین، امیرعلی، حسین و محمد و در بین دختران نیز فاطمه، فاطمه زهرا، زینب، زهرا و حلما بوده است.
میزان درخواست تغییر نام و نام خانوادگی در خراسان جنوبی
وی بیان کرد: از ابتدا تاکنون برای ۲۷۶ هزار و ۶۰۷ نفر از هم استانی‌ها شناسنامه مکانیزه صادر شده و در هشت ماهه سال ۹۷ نیز برای دو هزار و ۱۱ نفر شناسنامه المثنی صادر شده است.
مدیر کل ثبت احوال خراسانجنوبی با اشاره به کاهش زمان صدور شناسنامه المثنی به ۷۲ ساعت ادامه داد: در هشت ماهه سال ۳۸۶ نفر از هم استانی‌ها برای تغییر نام خانوادگی و ۱۰۹ نفر برای تغییر  نام خود اقدام کرده‌اند.
فاطمی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی ۵۶۹ هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی بوده‌اند، بیان کرد: تا کنون ۸۲ درصد نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده‌اند.
وی یادآور شد: تعهد ما برای سال جاری صدور ۱۶۵ هزار کارت هوشمنده بوده که تا کنون برای ۸۶ هزار نفر کارت هوشمند صادر شده است.
 

 

 

        

 


گروه خبری : اخبار برتر
منبع :
آخرین ویرایش : 1397/10/01 -- 03:18:53
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 340

 

 

 
وب سایت این اداره را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

 

اداره ثبت احوال شهرستان سربیشه-خیابان شهید مصطفی خمینی-تلفن66-05632664165-فکس05632664161


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS