یکصد سال تلاش=مدیریت هوشمند هویت ایرانیان

 

 

 
کل کاربران : 280475
کاربران امروز : 123
بازدید امروز : 128
کاربران دیروز : 118
بازدید دیروز : 132
کاربران آنلاین : 8

 

بانک اطلاعاتی شهرستان بیرجند
مشاهده کامل خبر
برگزاری اولین جلسه مدیران کل استانی سازمان ثبت احوال کشور به صورت ویدیوکنفرانس در سال 99      

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، نخستین جلسه سراسری مدیران کل استانها به ریاست معاون وزیر و رییس سازمان ثبت احوال کشور و با حضور معاونین و مشاورین سازمان بصورت ویدیو کنفرانس در سالن شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار گردید.

در این جلسه ریاست سازمان با تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادت مسلمین به آیه 52 سوره نمل اشاره نموده و به ارائه توضیحاتی در تفسیر این آیه  پرداخت.

حمید درخشان نیا تصریح کرد: بیان این مطلب صرفا جهت یادآوری شاخص هایی است که پیامبران الهی و اولیاء تعیین کرده اند تا براساس آنها حرکت و عمل کنیم.

وی با بیان اینکه امروز هر اقدامی در جهت توسعه کشور مستلزم حضور ثبت احوال است افزود: یکی از مسائلی که امروز اهمیت دارد بحث ثبت پوشش وقایع حیاتی بالاخص ثبت فوت در مهلت قانونی می باشد چراکه آثار این موضوع بر عملکرد دولت و حقوق مردم تاثیر دارد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور در ادامه بر استمرار برگزاری شورای هماهنگی ثبت احوال استانها و ارتباط با استانداران، فرمانداران و همچنین نظارت هوشمند و سیستماتیک بر ادارات و برخورد با متخلفین تاکید کرد.

درخشان نیا با اشاره به برگزاری این جلسه به صورت ویدیو کنفرانس، خواستار برگزاری این نوع جلسات توسط مدیران کل استانها با ادارات تابعه خود و ارسال نتایج آن به ستاد شد.

وی همچین با بیان اینکه سامانه هدا(هویت دسترسی ایرانیان) در ثبت احوال که تماما توسط همکاران سازمان طراحی و به مرحله اجرا رسیده است گفت: مطابق دستور وزارت این سامانه باید سریعا راه اندازی شود تا اطلاعات مردم با امنیت خاطر بیشتری حفظ و سریعتر به ایشان خدمات ارائه شود.

معاون وزیر کشور  با  اشاره به مصوب شدن اجرای ثبت تغییر نشانی و حذف فتوکپی در شورای معاونین وزارت گفت: این موضوع بایستی در سریعترین زمان ممکن انجام شود چراکه این مهم انقلابی را از نظر توسعه در کشور ایجاد خواهد کرد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور در خصوص زیست بوم هویت در فضای مجازی گفت: در این زیست بوم تکالیفی برای ثبت احوال درنظر گرفته شده است و بایستی آموزشهای لازم برای تمامی همکاران در سراسر کشور داده شود تا اقدام به بهترین شکل ممکن انجام شود. 

درخشان نیا همچنین در خصوص جشنواره شهید رجایی، برنامه های سازمان در خصوص دولت همراه، کانونهای ارزیابی، ممنوعیت از خدمات و رفع آن و ضرورت استفاده از نیروهای جوان نیز مطالبی را بیان داشته و ضمن تاکید بر ایجاد روحیه دوستی، محبت و حرمت گذاری به همکاران خواستار ایجاد انگیزه و عشق به خدمت در همکاران شد.

در این جلسه مدیران کل استانها نقطه نظرات خود را بیان کردند و معاونین و مشاورین نیز در این خصوص اطلاعات و راهکارهای مناسب را ارائه دادند.


گروه خبری : اخبار عمومی
منبع :
آخرین ویرایش : 1399/02/17 -- 08:15:06
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 144

 

 

 
وب سایت این اداره را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف

 

 

اداره ثبت احوال شهرستان سربیشه-خیابان شهید مصطفی خمینی-تلفن66-05632664165-فکس05632664161


طراحی و پیاده سازی توسط : گروه نرم افزاری راک
RaakCMS